Yüklüyor
Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri

Kadınlar için saçları her dönem büyük önem taşımıştır. Kadın saç modası dönemin koşullarından etkilense dahi daima kadının güzelliğini ön plana çıkarmayı hedeflemiştir.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri

İşte geçmişten günümüze bayan saç modelleri:

1910’lu Yıllar:

 Bu yıllarda kadınların saçlarında özellikle ortadan ayrılmış kabarık ve şekilsiz topuzlar ön plana çıkmış. Her ne kadar günümüzün kadın saç modası ile örtüşmese de Avrupalı kadınlar bu topuzları vazgeçilmez haline getirmiş.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1910'lar

1920’li Yıllar:

 20’li yıllar ile kadınların saçları bambaşka bir görünüme kavuşmuş. Bir önceki dönemin uzun, kabarık, biçimsiz topuzları yerini radikal kesimlere bırakmış. Kısacık saçlar bu dönemde ortalığı kasıp kavurmuş. Oldukça keskin hatlara sahip olan kısa saçlar güçlü aksesuarlarla daha da çarpıcı kılınmış.

Geçmişten Günümüze Bayan  Saç Modelleri 1920'ler

1930’lu Yıllar:

30’lu yıllarda önceki döneme göre daha sakin ve yumuşak hatlı saçlar moda. Saç boyu biraz daha uzamış olsa bile dalga dalga şekillendirilmiş saçlar dönemin en belirgin saç modelleri arasında yer almış.

Geçmişten Günümüze Bayan  Saç Modelleri 1930'lar

1940’lı Yıllar:

 1940’lı yıllar geçmişten günümüze kadın saç modelleri arasında en ilginç görünümlü saçlara ev sahipliği yapan dönemlerden biri. Özellikle saçların ön kısımları geniş buklelerin tokalarla tutturulduğu ilginç modellerle süslenmiş. Günümüzde komik görünse de o dönemin güçlü ve çarpıcı kadınlarının en belirgin özelliği geniş buklelere sahip olmalarıymış.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1940'lar

1950’li Yıllar:

 Radikalliklerin yaşandığı dönemlerden biri de 50’li yıllar. Bigudiler, saç spreyleri kadınların hayatına girmiş ve artık daha düzenli şekil verilmiş saçlar dönemin kadın saç modasını oluşturmuş. Havalı dalgalar, yüksek ama sade topuzlar, at kuyruğu ve örgü gibi saç modelleri bu dönemde gün yüzüne çıkmış ve aynı zamanda Hollywood yıldızları da kadın saç modasının öncüleri haline gelmiş.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1950'ler

1960’lı Yıllar:

Bir önceki dönemde kullanılmaya başlanan spreyler 60’lı yıllarda saç modasının temelini oluşturmuş. Olabildiğince kabartılmış saçlar spreyler ile kusursuz, kalıp gibi bir hale getirilmiş. Kimi zaman at kuyruğunun tepesine kondurulmuş kabarık bir kuş yuvası kimi zaman saç bandı ile set çekilmiş tepesi şişirilmiş fönlü saç modelleri döneme damgasını vurmuş.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1940'lar

1970’li Yıllar:

 Geçmişten günümüze kadın saç modelleri 70’li yıllarda tüm şaşaasından arınmış. Saç spreyleri, özenilmiş kalıp gibi dalgalar bu dönemde tozlu raflara kaldırılarak mümkün olduğunca doğal saçlar ön plana çıkarılmış. Saçlardaki geniş dalgalar fazlasıyla doğal ama çarpıcı. Hippi aksesuarlarla süslenen saçlar ise dönemin kadınlarının vazgeçilmezleri arasında.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1970'ler

1980’li Yıllar:

 80’li yıllardaki gösteriş kadın saç modası içinde geçerli. Aslan yelesini andıran hacimde saçlar bu dönemin en ikon modelleri arasında baş köşeye oturmuş. Ayrıca dönemin parlayan yıldızı Madonna ile renkli ve kabarık saç furyası da ortalığı kasıp kavurmuş.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1980'ler

1990’lı Yıllar:

 Pop müziğin yükselişi 90’lı yılların saç modasını da etkilemiş. Dönemin kadın müzik gruplarının da etkisiyle değişik kesimler, liseli kız örgüleri, iki yanda at kuyruğu, farklı topuzlar oldukça popüler saç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle taçlar, renkli tokalar 90’lı yıllarda revaçta.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 1990'lar

2000’li Yıllar:

Milenyum çağına girilmesiyle birlikte saçlar özgürleşiyor. Özellikle 2000’li yıllara damga vuran perçemler hemen hemen her kadın tarafından denenmiştir. Balyaj, röfle gibi saç renklendirme yöntemlerine de bu dönemde oldukça fazla başvurulmuş.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri 2000'ler

2010’lu Yıllar ve Günümüz

 Her telden saç modeli bulabileceğimiz 2010 ve günümüzde tek bir modele bağlı kalınmaksızın çeşitlilik göze çarpıyor. Özgürce birbirinden farklı renklere boyanan saçlar, birbirinden farklı saç kesimleri, retro modeller yani kısacası geçmişten günümüze kadın saç modelleri furyasının her hali bu dönemde uygulanabiliyor.

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri Günümüz

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız

En çok okunanlar

Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ
2018 Yaz Saç Trendleri
2018 Yaz Saç Trendleri
2018-07-13
Popüler Yenİ

İlginizi çekebilir

3 Ürünle Pratik Makyaj
3 Ürünle Pratik Makyaj
2018-11-02
Yenİ
2019 Kış Sezonunun Trend Saç Renkleri
Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ

En Yeniler

2019 Kış Sezonunun Trend Saç Renkleri
3 Ürünle Pratik Makyaj
3 Ürünle Pratik Makyaj
2018-11-02
Yeni
Loreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu