Yüklüyor
Dudak Balmı

Dudak Balmı

Daima, pürüzsüz ve sağlıklı dudaklara sahip olmak isteriz ancak yaz - kış fark etmeksizin çatlayan, kuruyan, pul pul dökülen dudaklar ile bu pek mümkün değil.

Dudak Balmı

Daima, pürüzsüz ve sağlıklı dudaklara sahip olmak isteriz ancak yaz - kış fark etmeksizin çatlayan, kuruyan, pul pul dökülen dudaklar ile bu pek mümkün değil. Üstelik sorunun ortadan kalkması için uzun vakitler harcamak da hayat koşturmacasında hiç kolay olmuyor. Bu sebeple hem pratik hem de etkili olan dudak balmı büyük bir alkışı hak ediyor. Hayalini kurduğumuz kusursuz dudaklara dudak balmları sayesinde kavuşabiliriz. Peki dudak balmının faydaları neler?

1- En pratik nemlendirici!

 Her zaman yanımızda taşıyabileceğimiz dudak balmı kullanılması en pratik dudak nemlendiricisidir. Gün içinde farklı sebepler yüzünden kuruyan dudakları anında yumuşatan dudak balmının nemlendirici etkisi oldukça yüksek.

2- Kurşun geçirmez bir kalkan!

 Çevresel etmenlere karşı adeta bir kalkan etkisi yaratan sadık koruyucu dudak balmı sayesinde özellikle hava şartlarının dudaklarınızı kurutması büyük ölçüde engellenecektir. Ayrıca yaraya ve uçuğa sebep olabilecek mikroplardan da dudaklarımızı koruduğu yadsınamaz bir gerçek.

3- Besleyici!

 İçeriğinde doğal maddeler ve vitaminler bulunan dudak balmları besleyici özellik taşır. İçerdiği etkin vitaminler dudağın kendini yenilemesini, sağlıklı görünmesini sağlar. Renklendirici madde bulunmayan, tamamen doğal içeriğe sahip dudak balmlarının uçuk ve dudak yaralarını iyileştirici etkisi bulunmaktadır. Gece yatarken kullanıldığında ise onarıcı etkisi büyük ölçüde artacaktır.

4- Dudakları ruja hazırlar!

 Renksiz dudak balmları, dudağınızı ruja hazırlar. Pürüzlü bir dudakta ruj da kusurlu görünür. Bu sebeple zemin ne kadar pürüzsüz olursa sürdüğünüz ruj da o kadar güzel duracaktır. Dudak balmının faydaları bu noktada kendini gösteriyor. Dudağınızı yumuşatıp, pürüzsüz bir zemin oluşturmaya yardımcı olan dudak balmı sayesinde rujunuz kusursuz görünecek.

5- Doğal ruj!

 Küçüklüğümüzden beri renkli dudak balmları ilgimizi çekmiştir. Günümüzde de geniş bir yelpazeye sahip olan bu ürünlerin renklileri hem koruyucu hem de ruj görevini üstleniyor. Özellikle dudağa verdiği doğal renkler, dudak balmlarını günlük makyajlarda ruj olarak kullanmamızı sağlıyor.

6- Erkekler de kullanabilir!

 Dudak balmı sadece kadınlara özgü bir ürün değil. Ayrıca sağlıklı dudaklara sahip olmak da sadece kadınların isteği olarak görülmemeli. Erkekler de dudak kurumasından ve dudak çatlaklarından şikayetçi. Piyasada bulunan renksiz dudak balmları erkeklerin kullanımına da uygun. Gece yatmadan önce süreceğiniz dudak balmının faydaları sayesinde yeni güne sağlıklı dudaklarla uyanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız

En çok okunanlar

Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ
2018 Yaz Saç Trendleri
2018 Yaz Saç Trendleri
2018-07-13
Popüler Yenİ

İlginizi çekebilir

Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ
Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri
Loreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu

En Yeniler

2019 Kış Sezonunun Trend Saç Renkleri
3 Ürünle Pratik Makyaj
3 Ürünle Pratik Makyaj
2018-11-02
Yeni
Loreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu