Yüklüyor
3 Ürünle Pratik Makyaj

3 Ürünle Pratik Makyaj

Makyaj yapmak ve kusursuz görüntüye ulaşmak için çoğu zaman sayısız ürün kullanıyor ve aynanın karşısında uzun vakitler geçiriyoruz. Oysaki hem pratik hem de çekici bir makyaj için sadece 3 ürüne ihtiyacımız var.

3 Ürünle Pratik Makyaj

Makyaj çantamızda bulunan 3 ürünle pratik makyaj yapabilir ve istediğimiz görüntüye hızlıca ulaşabiliriz. Bakalım bu makyaj için nelere ihtiyacımız var:

1- BB Krem

 Makyaj yaparken en önem verdiğimiz unsur olabildiğince kusursuz ve doğal bir cilde sahip olmaktır. Aşırı problemli bir cildiniz yoksa pratik makyaj için ihtiyacınız olan temel malzeme bb krem. Birçok markada rastlayabileceğiniz hafif ve orta kapatıcılıktaki bb kremlerin en önemli özelliği ise cilt tonunu eşitliyor olmaları. Gün boyu canlı, sağlıklı ve kusursuza yakın bir cilt için mutlaka çantanızda bulundurmanız gereken bb kremler ile her daim pratik makyaj yapabilirsiniz. Eğer aşırı sivilce, leke gibi problemleri olan cildiniz varsa 3 ürünle pratik makyaj yapabilmek için bb krem yerine fondöten kullanabilirsiniz.

2- Ruj

 Pratik makyaj yapmak için en işlevsel malzeme kesinlikle ruj. Sadece bir ruj ile makyajınızın çoğunu tamamlayabilirsiniz. Farklı bölgelere uygulayabileceğiniz rujunuz, sizin için en kullanışlı makyaj malzemesi olacak. Öncelikle bu makyaj için isteğe göre; pembe veya şeftali tonlarında cildinizin rengine uyan bir ruja ihtiyacınız var. Size uygun rengi bulduktan sonra parmaklarınız yardımıyla göz kapaklarınıza ruju krem far gibi hayal ederek uygulayın. Hatta biraz daha vakit harcamak isterseniz; gözlerinizin dış köşelerine daha yoğun, iç kısımlarına ise daha hafif uygulama yaparak buğulu ve uğraşılmış bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

 Gözlerden sonra yanaklar için de ruj kullanacaksınız. Yanaklarınıza hafif kızarıklık verecek bir allık gibi rujunuzu hafifçe elmacık kemiklerinize sürün ve parmaklarınızla dağıtın. Son olarak amacına uygun şekilde istediğiniz yoğunlukta dudaklarınızı rujunuz ile belirginleştirin. Tek rujla makyajınızın büyük bir kısmını tamamladınız.

3- Rimel

 3 ürünle pratik makyaj yapmak istiyorsanız en etkileyici darbeyi rimel ile vuracaksınız. Her makyajın tamamlayıcısı olan rimel, pratik makyaj için de en önemli malzemelerden. İsterseniz far uygulamasından sonra gözlerinizi belirginleştirmek, isterseniz de far dahi uygulamadan kirpiklerinizi daha dolgun bir görünüme ulaştırmak için rimel kullanabilirsiniz. Dolayısıyla pratik makyaj yapmak için gerekli ürünlerin arasına mutlaka bir rimel ekleyin. Rimel seçimini kirpiklerinizin temel ihtiyacına göre belirlemeyi de unutmayın.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız

En çok okunanlar

Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ
2018 Yaz Saç Trendleri
2018 Yaz Saç Trendleri
2018-07-13
Popüler Yenİ

İlginizi çekebilir

Geçmişten Günümüze Bayan Saç Modelleri
Geçmişten Günümüze Makyaj
Geçmişten Günümüze Makyaj
2018-07-23
Popüler Yenİ
Sezonun Oje Renkleri

En Yeniler

2019 Kış Sezonunun Trend Saç Renkleri
3 Ürünle Pratik Makyaj
3 Ürünle Pratik Makyaj
2018-11-02
Yeni
Loreal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu