Yüklüyor
Kusursuz Cilt İçin 3 Adımda Gece Bakım Rutini

Kusursuz Cilt İçin 3 Adımda Gece Bakım Rutini

Temiz ve pürüzsüz! Kısacası kusursuz cilt için mutlaka düzenli olarak bakım yapmamız gerekiyor. Aynaya baktığımızda bizi mutlu edecek, herkes tarafından övgüler alacağımız bir cilde kavuşmak için atlamamamız gereken noktalar bulunuyor.

Kusursuz Cilt İçin 3 Adımda Gece Bakım Rutini

Kusursuz cildin yolu bakımdan geçiyor. Her daim cildimize hak ettiği özeni göstermeliyiz ancak gece bakımı biraz daha önemli. Gün boyu girdiğimiz ortamlarda farklı kirlere maruz kalıyoruz. Dolayısıyla gece yatmadan önce bu kirden cildi arındırmak ve doğru tekniklerle canlılığını geri kazandırmak şart oluyor. Aynı zamanda yaptığımız bakımlar, uyku esnasında cildimize derinlemesine etki ediyor ve sabah uyandığımızda daha canlı bir cilt ile güne başlıyoruz. Kusursuz cilt için hem etkili hem de pratik; 3 adımda gece bakım rutini:

1- Derinlemesine Temizlik

 Cilt bakımı rutininizin olmazsa olmazı derinlemesine temizliktir. Bu işlemle cildinizi kirden arındırarak tertemiz bir hale getirecek, gözeneklerinizi açacak ve diğer aşamalara hazır hale geleceksiniz. Öncelikle eğer yüzünüzde makyajınız varsa bir makyaj temizleyicisi yardımıyla cildinizden tüm ürünleri silin. Daha sonra cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz yüz yıkama ürünüyle yüzünüzü yıkayın. Bu aşamada konjak sünger, titreşimli cihazlar gibi yüz temizleme aparatlarından yardım alarak daha derin bir temizlik yapabilirsiniz. Her gece bu şekilde mutlaka yüzünüzü temizlemelisiniz.

2- Pürüzsüz Adımlar

 Tertemiz bir yüze sahip olduktan sonra gece bakımı uygulamanızın en can alıcı aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada pürüzsüz bir cilt hedefliyoruz. Yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek, siyah nokta, sivilce lekesi ve aktif sivilcelerden kurtulmak için peeling, maske ve tonik üçlüsünden yardım almalısınız. Öncelikle t bölgenize cilt tipinize uygun bir peeling uygulayın. Daha sonra cildinizi yormayacak bir maske ile renk eşitsizliklerinizin önüne geçin. Son olarak bu işlemler sonucunda açılmış olan gözeneklerinizi sıkılaştırmak için tonik uygulaması yapın. Maske ve peeling cildinizi yorabilir. Bu yüzden en fazla haftada 2 kere bu uygulamaları yapmalısınız. Ayrıca isterseniz 2 gün ara vererek peeling ve maske uygulamalarını ayrı ayrı yapabilirsiniz. Tonik ise her yüz yıkama işleminden sonra yapılması gereken bir uygulama. Pürüzsüz cilt bakımı adımlarınızı tamamladıktan sonra altın vuruş için bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

3- Doyasıya Nemlendirme

 Kuru, karma, yağlı ayırmaksızın her cilt tipinin neme ihtiyacı vardır. Burada önemli olan kendi cilt tipinize uygun, doğru nemlendiriciyi seçmek. Cilt bakımı sırasında ihtiyacınız olan nemi doğru ürünle karşılarsanız parlak, sağlıklı ve canlı bir görünüme ulaştığınızı fark edeceksiniz. Gece bakımı serüveninizin altın vuruşunu nemlendirici ile yapın. Her gece mutlaka yüzünüzü nemlendirmelisiniz. Nemlendirilmeyen cilt canlılığını yitirecek ve kusursuz görünüme ulaşmanıza engel olacak. Yüzünüze ihtiyacı olan nemi vererek bakım rutininizi tamamlayabilir ve sağlıklı, kusursuz cilt için güzel bir uyku çekebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız