Yüklüyor
Hızlı Uzayan Sakallar İçin 5 Püf Nokta

Hızlı Uzayan Sakallar İçin 5 Püf Nokta

Erkeklerin kendilerinde en çok önem verdikleri unsurlardan biri sakallarıdır. Durum böyle olunca sakal bakımı için ciddi vakit harcarlar. Birçok dış etmenden ve fark edilmeden yapılan hatalardan etkilenen sakallar ise geç uzayabilirler. Peki hızla uzayan sakallar için neler yapılmalı?

Hızlı Uzayan Sakallar İçin 5 Püf Nokta

1- Gözenek Temizliği

 Sakalların sağlıkla çıkabilmesinin yolu gözeneklerin açık ve temiz olmasından geçiyor. Dolayısıyla hızla uzayan sakallar için temiz ve bakımlı olmanız gerekiyor. Sakallarınızın gözeneklerinizden rahatlıkla çıkabilmesi, yüzünüzün kirden arınmasıyla mümkün hale gelecek. Bunun için cildinize uygun bir temizleyici kullanmanız çok önemli. Her akşam düzenli olarak yüz temizliğinizi yapmalısınız. Haftada bir gün ise peeling uygulayıp, yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmalı ve daha açık gözeneklere sahip olmalısınız.

2- Sakala Özel Ürünler

 Temiz bir cilde sahipsiniz ve sakallarınız çıkmaya başladı. Artık sakallarınıza iyi bakarak daha hızlı uzamasını sağlayan işlemlere ihtiyacınız var. Bu noktada sakal bakımı ve temizliği çok önemli. Her banyoda tıpkı saçlarınıza gösterdiğiniz özen gibi sakallarınıza da özen göstermelisiniz. Saçınıza kullandığınız şampuanı asla sakallarınız için kullanmayın. Saç ve sakalın yapısı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla özel sakal şampuanı ile ayrı bir yıkama işlemi yapmalısınız. Bu şampuanlar özel geliştirilmiş formülleriyle hem daha bakımlı hem de hızla uzayan sakallara sahip olmanıza yardımcı olacak.

3- Ek Yağlar

 Sakal bakımı ve uzatma işlemlerinde yağlar yadsınamayacak bir yere sahip. Hem piyasada satılan özel yağlar hem de rahatlıkla ulaşabileceğiniz ekonomik doğal yağlar ile sakallarınızı daha hızlı uzatabilirsiniz. Doğal yağlar aynı zamanda parlak ve güçlü sakal görünümüne kavuşmanızı sağlayacak. Böylece dökülme ve kopma oranı da azalacak. Özellikle; badem yağı, hint yağı ve jojoba yağı kökten uca uygulandığında gözle görülür bir uzama sağlayacaktır.

4- Doğru Beslenme

 Beslenme alışkanlıkları sakalların uzamasına da etki ediyor. Düzenli ve sağlıklı beslenerek sakallarınızı daha hızlı uzatmanız mümkün. Özellikle protein ve B vitamini ağırlıklı besinler tüketmeye özen göstermelisiniz. Ayrıca havuç, ceviz, sarımsak gibi besinler sakal uzatmada etkili yiyeceklerdir. Protein ve vitaminleri düzenli bir şekilde beslenme hayatınıza sokarsanız sakallarınızın sağlıkla uzadığını görebilirsiniz.

5- Strese Veda

 Stres hayatımızın gidişatını belirleyen önemli bir faktör. Vücudumuzun her yerine olumsuz etki ettiği gibi sakalların uzamasını da olumsuz yönde etkiliyor. Stresle boğuşan kişilerde sakalda dökülme, sakal kıran gibi çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Aynı zamanda farkında olmadan sakalla oynama, sakal koparma gibi davranışlarda seyrekliklere ve kötü görüntüye sebep oluyor. Dolayısıyla strese veda ettiğinizde hızla uzayan sakallar hayal değil gerçek olacak.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız