Yüklüyor
3 Adımda Bakımlı Ellere Kavuşun

3 Adımda Bakımlı Ellere Kavuşun

Hayat koşturmacası ellerimizi zannettiğimizden çok daha fazla yıpratıyor. Her işimizi halletmemizi sağlayan ellerimiz; kuruyor, çatlıyor, mat ve sağlıksız hale geliyor

3 Adımda Bakımlı Ellere Kavuşun

1- Nemlendiricisiz Asla!

  El bakımı yaparken en önemli nokta şüphesiz ki nemlendirmedir. Hava şartları başta olmak üzere birçok unsur ellerimizi kurutur, yıpratır. Bu sebeple kaybedilen nemi ellerimize geri kazandırmamız gerekir. Mutlaka yanınızda nemlendirici el bakım kremi bulundurun. Günde en az iki kere olmak üzere, ihtiyaç duyduğunuz an ellerinizi kreminizle masaj yaparak nemlendirin. Kullanacağınız kremin olabildiğince doğal içerikli olmasına özen göstermelisiniz. Ne kadar az kimyasal bir o kadar fazla sağlıklı ve bakımlı eller demektir. Ayrıca; zeytinyağı, bal, e vitamini gibi maddeler içeren nemlendiriciler kullanmaya dikkat ederseniz daha başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz.

2- Pürüsüzlük için Peeling!

 Bakımlı eller için haftada 2 gün el bakım peelingi yapmak şart. Ellerinizi ölü deriden arındırmak, pürüzsüz ve sağlıklı hale getirmek için peeling yapmaya özen göstermelisiniz. Evde bulunan birkaç malzemeyle doğal peelingler hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı, bal, şeker ve süt dörtlüsü el bakımı ritüelinizin vazgeçilmez peelingi olacak. Birer yemek kaşığı zeytinyağı, bal ve sütü iki yemek kaşığı toz şeker ile buluşturun. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra ellerinizi çizmeden ve fazla aşındırmadan şeker tanecikleriyle el bakım peelingi uygulaması yapın. Daha sonra ılık suyla durulayın. Haftada bir veya iki kez uyguladığınız doğal peelingler sayesinde ellerinizdeki kan dolaşımı da hızlanacak.

3- Temiz Tırnak Eşittir Bakımlı El!

 Bakımlı eller denildiğinde temiz ve sağlıklı tırnak görüntüsü de aklımıza gelir. El bakımı sırasında mutlaka tırnak temizliğinizi yapmalı ve tırnaklarınızı kısaya yakın boyda kesmelisiniz. Böylece daha temiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

 Bilinenin aksine manikür işlemi sırasında tırnak etlerinin kesilmesi doğru değildir. Siz tırnak etlerinizi ne kadar keserseniz onlar o kadar fazla uzayacaktır. Bunun yerine banyoda ya da sıcak su koyduğunuz bir kabın içerisinde ellerinizin yumuşamasını bekleyin. Elleriniz iyice yumuşadıktan sonra yavaşça tırnak etlerinizi geriye doğru itin. Bu klasik ama etkili yöntem sayesinde daha bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda haftada iki kere yaptığınız el bakım peelingi sırasında da tırnak etlerinizi ittirebilirsiniz. Peeling sayesinde tırnaklarınızdaki ölü deri de kaybolacağı için doğal yollardan manikürlü tırnak görünümü elde edeceksiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız

Makale Yazarı


Takip edebilmek için lütfen giriş yapınız